Гран-прі України з програмування

Мета ГП - привернення уваги суспільства до інтелектуальних змагань, підвищення рівня професійної підготовки українських студентів та школярів, популяризація інтелектуального розвитку та роботи в команді, надання можливості виявити свою майстерність та реалізувати творчі здібності у мистецтві розробки алгоритмів та складанні програм, популяризація програмування серед молоді, формування, тренування та підготовка команд до міжнародних змагань та до сезону ICPC, налагодження особистих контактів між учасниками. У той же час, IT-компанії, які приєднуються до проведення змагання, отримують відмінний шанс знайти нових співробітників серед кращих з кращих.

Основні відомості про «Гран-прі України з програмування»

ГП України з програмування – це один із наймасштабніших і найважливіших заходів в Україні. Він проводиться на початку змагального сезону та буде визітівкою української іт-спільноти. Проведення ГП заплановано на початок навчального року в вересні.

Учасники ГП. Учасниками ГП є студенти, школярі, професійні і розробники, що брали участь в олімпіадах з інформатики та програмування під час навчання, викладачі, всі бажаючи.

Першочергове завдання. Першочергове завдання ГП – це просування України для фундаментального алгоритмічного навчання та розвитку технологічного бізнесу!

Фінансування. Так як змагання проводиться в досить складну годину для нашої країни, то участь у ГП безкоштовна. Для покриття витрат організаторів планується залучення коштів спонсорів та партнерів.

Організатори. Організаторами ГП виступили команда української платформи EOlymp та кафедра ПІ ХНУРЕ. Головний координатор – Олександр Вечур.

Час проведення ГП України. 10 Вересня 2023 року.

Формат змагання.

ГП України проводиться як масовий захід на відкритті олімпіадного сезону. Кращі команди минулого сезону мають честь запропонувати свої задачі на ГП. Команди, які стали авторами задач будуть запрошені для участі в ГП очному форматі.

ГП України – це командні змагання. В ГП України беруть участь команди двох типів: команди-автори (які запропонували задачі в problemset) та звичайні команди. ГП України проводиться по спільному проблемсету для усіх команд, але заліки для авторів і не-авторів окремі. Для не-авторів змагання проводиться по звичайним ICPC правилам, для авторів правила дещо відрізняються.

Контест авторів

В контесті для авторів за кожну розв'язану задачу команда отримує 1000000 / (3 * (20 * failed + time) + 1000) балів, де
<time> — час у хвилинах між початком контесту і першою вдалою спробою за цією задачею
<failed> — кількість невдалих спроб команди за цією задачею за цей період.

За кожну нерозв'язану задачу команда отримує 0 балів.

Якщо команда T є автором задачі P, то за цю задачу вона отримає стільки балів: min(1000, ThisProblem_NotAuthors * NotAuthoredProblems_ThisTeam / NotAuthoredProblems_NotAuthors), де:
ThisProblem_NotAuthors - середня кількість балів, які команди (окрім авторів задачі) отримали за задачу P;
NotAuthoredProblems_ThisTeam - середня кількість балів, які команда T отримала за всі задачі, окрім тих, які вона сама створила;
NotAuthoredProblems_NotAuthors - середня кількість балів, отриманих всіма командами (окрім авторів задачі P) за всі задачі (окрім тих, які створила команда T).

Команди сортуються за спаданням суми балів, отриманих за всі задачі.

Інформаційні ресурси.

Для зручності учасники ГП будуть додані до Telegram групи та каналу змагання.

Сайт ГП.

https://ugp.in.ua

Гран-прі України з програмування — точка концентрації найталановитішої молоді України!

Мова. Офіційними мовами ГП, є англійська та українська мови. Мовами програмування є усі найбільш популярні мови С++, Pascal, Java, С#, Python, JavaScript тощо.

Висновки. Гран-прі України повинно стати знаковою подією та яскраво відкрити сезон з олімпіадного програмування в країні, буде стартом для створення крутого середовище для розвитку кожного! Дасть можливість IT-компаніям поспілкуватися з молодими талановитими людьми, залучити їх до своїх заходів. Підтримка молодих талантів забезпечить великий сумарний внесок у відновлення нової України!

Установчі документи

Про проведення Гран-прі України з програмування

Лист закладам освіти